Pojištění závažných onemocnění
Co byste dělali, kdyby někdo v rodině vážně onemocněl?

Možná jste si ještě nikdy podobnou otázku nepoložili. A možná naopak vás už myšlenky na nemoc někoho blízkého nebo vás samotných trápily - a ještě víc to, že jste neuměli přesně odpovědět, kdo by se v takovém případě postaral o rodinu.

Určitě je lepší být zdravý a podobné starosti nemuset řešit. Statistiky jsou ale neúprosné a s některým z vážných onemocnění se dost pravděpodobně budete potýkat. Vždyť rakovina, Alzheimerova choroba, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda, infarkt nebo transplantace jsou bohužel běžnou součástí našich životů. Věděli jste třeba, že rakovinou onemocní každý třetí Čech a každý čtvrtý na ni umře? V počtu onkologicky nemocných zaujímáme přední místa v Evropě - ČR dlouhodobě obsazuje 1. místo v Evropě v četnosti výskytu rakoviny tlustého střeva. Každých 8 minut přibude nový onkologický pacient!!!

Výskyt závažných onemocnění v Česku každoročně roste. V onkologické zátěži dokonce patříme ke světové špičce. V roce 2011 zaznamenaly české pojišťovny 475 000 onkologických pacientů, zatímco roku 2018 už jich bylo 594 637. Rakovina však není jediný strašák. Mezi další vážná onemocnění patří třeba mrtvice s výskytem kolem 25 000 případů ročně. Díky kvalitnější zdravotní péči ale na vážná onemocnění umírá méně pacientů. Za posledních 10 let se tak například podařilo snížit úmrtnost na infarkt o 23 %.

Ale jistě sami ve svém okolí znáte někoho s vážnou diagnózou. Nepodceňujte, že se v podobné situaci může ocitnout i vaše rodina. Naštěstí existuje řešení, jak být připravený i na zlé časy.