Anička
nepřítele poznala
Anička Slováčková


Anna Julie Slováčková je mladá, úspěšná, krásná a milá dívka. Jako většina se vážným onemocněním nijak zvlášť nezabývala, dokud se s jedním z nich nepotkala tváří v tvář. Anna prodělala rakovinu prsu i náročnou léčbu.

Infarkt
na vlastní kůži
Jan Štěrba

Cítil jsem úlevu, že žiju

Jan Štěrba (48 let) nám už týden poté, co prodělal akutní infarkt myokardu pověděl, jak se s onemocněním popasoval. Díky včasnému profesionálnímu zásahu lékařů může žít dál a bez následků. Jan si nyní ale uvědomuje, že to tak nemuselo dopadnout a lituje, že dříve neřešil prevenci. Svůj infarkt přičítá kuřácké minulosti. Po infarktu s kouřením ze dne na den přestal a začal se více zajímat o zdravější životní styl.

Mrtvice
na vlastní kůži
Václav Lukáš

Krůček po krůčku

Václav Lukáš je lékař, kterého postihla mozková mrtvice. Dnes šíří osvětu na diskusním fóru, jak nemoc poznat. U mrtvice je nejdůležitější její včasné odhalení, což se u Václava bohužel nepodařilo. Neměl vysokou šanci na přežití a odnesl si mnoho následků od vady řeči po problémy s koordinací pohybu. Svou pílí a vytrvalostí se mu podařilo vrátit se k téměř normálnímu životu zdravého člověka. Svou mrtvici přičítá stresu. Dnes už žije mnohem poklidněji.

Rakovina prsu
na vlastní kůži
Monika Švancarová

Už bych neodkládala návštěvu lékaře

Monika Švancarová šla k lékaři až rok poté, co si nahmatala zatvrdlinu v prsu. Odložení preventivního vyšetření zkomplikovalo její léčbu. Přesto nepřítele porazila. Celý její příběh boje s rakovinou prsu ve videu.

Rakovina prostaty
na vlastní kůži
Jiří Pavlíček

Popral jsem se s tím

Rakovina prostaty patří k onemocněním s největší úspěšností léčby. Musí ale být odhalena včas. Jiří Pavlíček čekal na diagnózu několik měsíců. Poté proběhla úspěšná operace pomocí moderního robota,a on se vrátil k normálnímu životu. Dnes dbá na prevenci a chodí pravidelně na kontroly.

Nemocné plíce
na vlastní kůži
Ilona Šedivá

Vymazala bych kuřáckou minulost

Ilona Šedivá porazila velmi těžkou rakovinu plic. Když se dozvěděla, že je nemocná, nemohla tomu uvěřit. Rozhodla se nepříteli postavit čelem a po zdlouhavé léčbě se dokázala vrátit k normálnímu životu. Dnes lituje své kuřácké minulosti a snaží se na toto téma šířit osvětu.

Rakovina
na vlastní kůži
Vladislav Ehrlich

Žádné bolesti jsem neměl

Vladislav Ehrlich si prošel rakovinou kůže. Jeho setkání s nepřítelem proběhlo mírně a bez komplikací. Vladislav proto bere celou anabázi pozitivně a s humorem. I takové konce může rakovina mít, pokud je odhalena včas.